Çerçeve filtre, Elyaf kaset filtre, ön filtre, toz tutma filtresi olarak bilinen bir filtredir.

Kaset filtre
Kaset Filtre merkezi havalandırma siteminin ön filtresi olarak kullanıldıkları için çoğu kurum ve kuruluşta tercih edilir. Bar, cafe, restaurant, otel, plaza, fabrika ve AVM gibi yerlerde rahatlıkla kullanılır.
Kaset filtre imalatı hususunda şu yöntem uygulanır: Tabaka şeklindeki elyaf filtre materyali (bunlar cam elyaf, sünger elyaf, sentetik elyaf vb.) özel ya da standart ölçüler halinde kesilerek galvaniz çerçeveye ya da sızdırmazlık sağlanmış kartona yerleştirilmesi sonucunda yapılır.
Merkezi havalandırmada ön filtre şeklinde kullanılan kaset filtrenin isteğe bağlı özel boyutlar şeklinde de üretimi gerçekleştirilir. Müşteri isteğine bağlı olarak pileleme yöntemi ile genişçe filtrasyon alanı sağlanılarak, servis ömründe ve filtrasyon performansında artış sağlanır. Kaset Filtre, hava filtre gurubu ürünlerinden biridir. Hava filtre sınıfının endüstriyel alanının önemli kısmını oluşturur. Klima santrallerinde, kompresörlerde, havalandırma kanalları ya da özel dizayn edilmiş yerlerde kaba pislik olarak tabir edilen fazlalıkları temizlemektedir. Bu ürünler müşterilerimizin isteğine göre yıkanabilir alternatifini de içinde barındırmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir